چهار ایالت دیگر به پرونده آمریکا علیه انحصارگرایی اپل ملحق شدند

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد چهار ایالت ایندیانا، نوادا، ماساچوست و واشینگتن به پرونده‌ی حقوقی ایالات متحده علیه انحصارگرایی اپل اضافه شدند.

دولت آمریکا اپل را به انحصارگرایی در بازار موبایل متهم کرده است و اعتقاد دارد که کوپرتینویی‌ها از قدرت انحصارگرایی خود برای دریافت پول بیشتر از مصرف‌کنندگان، توسعه‌دهندگان، تولیدکنندگان محتوا، هنرمندان، ناشران، کسب‌و‌کارهای کوچک، بازرگانان و افراد دیگر سوءاستفاده می‌کنند.

برای مثال، ازنظر دولت‌ آمریکا، اقداماتی نظیر ایجاد اختلال در «سوپراپلیکیشن‌ها» باعث می‌شود تا کاربران به گوشی آیفون وابستگی پیدا کنند. سوپراپلیکیشن‌ها سرویس‌های مختلفی را در خود جای می‌دهند و نیاز کاربران به چندین سرویس جداگانه را برطرف می‌کنند.

وزارت دادگستری ایالات متحده می‌گوید اپل در مقایسه با هر شرکت دیگری سود بیشتری از فروش آیفون کسب می‌کند. وزارت نام‌برده اعتقاد دارد اپل هزینه‌های مختلفی به شرکای تجاری و حتی رقبایی نظیر گوگل تحمیل می‌کند که در نهایت باعث افزایش قیمت‌ها برای مصرف‌کنندگان می‌شود.

اپل اتهام‌های نسبت‌داده به خودش را درست نمی‌داند و معتقد است که این پرونده درصورت موفقیت، توانایی‌هایش را کاهش خواهد داد.

مصنوعی اپل 1
نوشته قبلی

اپل از به‌کارگیری واژه AI برای هوش مصنوعی‌اش خودداری می‌کند

نوشته بعدی

ایلان ماسک شکایتش از OpenAI را پس گرفت

مصنوعی 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید