جایگاه هواوی در بازار تراشه‌های سرور چین تحکیم شده است

با افزایش تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی ساخت هواوی، این شرکت درحال بازپس‌گیری سهم ازدست‌رفته‌ی خود در بازار سرور چین است. هواوی که طی سال‌های اخیر به‌دلیل تحریم‌های آمریکا با محدودیت‌های زیادی مواجه بود، بار دیگر درحال قدرت‌نمایی در بخش سرور است و رقبایی مانند Digital China Group را به عقب می‌راند.

تحلیلگران صنعت گزارش می‌دهند باوجود سال‌ها محدودیت ناشی از تحریم‌های آمریکا، هواوی درحال احیای بخش سرور خود است. عامل اصلی این موفقیت، تقاضای بالای بازار داخلی چین برای تراشه‌های هوش مصنوعی هواوی نسبت‌به سایر رقبا است.

بخش سرور هواوی بر دو تراشه‌ی کلیدی تکیه دارد: Kunpeng برای سرورهای معمولی و Ascend برای محصولات هوش مصنوعی. با رو آوردن توسعه‌دهندگان مطرحی مانند تاک وب، هواکن و ایکس‌فیوژن به هواوی، این شرکت موفق شد قوای خود را بازیابد.

روند رشد هواوی در بازار سرور کشور در نهایت بر رشد سایر شرکت‌های فناوری در بازار تأثیر گذاشته است. ارزش سهام شرکت‌هایی مانند Digital China Group که در بورس شانگهای معامله می‌شوند، فقط در هفته‌ی اخیر با کاهش ۱۰ درصدی از سقف مجاز روزانه روبه‌رو شده است و همچنان روند نزولی خود را حفظ می‌کند.

ازطرف دیگر، انتظار می‌رود هواوی به‌جای ایفای نقش صرفاً تأمین‌کننده‌ی قطعات، به‌عنوان مونتاژکننده‌ی اصلی در بخش سرور چین ظاهر شود؛ هرچند این شرکت تاکنون به‌طور رسمی چنین تغییری را در استراتژی خود اعلام نکرده است. اگر این حرکت از سوی سازنده‌ی گوشی‌های هوشمند محقق شود، می‌تواند عملکرد سایر شرکت‌ها را تحت‌تأثیر قرار دهد و آن‌ها را صرفاً به توزیع‌کننده‌ی محصولات هواوی تبدیل کند.

تقاضای بالای بازار برای تراشه‌ی هوش مصنوعی Ascend 910B به هواوی کمک کرد به روند روبه‌رشد خود بازگردد. به‌گفته‌ی یکی از مدیران هواوی، این تراشه از رقیب خود یعنی انویدیا A100 کارامدتر و قابل‌اعتمادتر است.

نوشته قبلی

برند ردمجیک نوبیا به حضور در بازار لپ‌تاپ فکر می‌کند

نوشته بعدی

بازی استارفیلد به‌صورت ۱۲۰fps روی ایکس‌باکس سری اس اجرا می شود

3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید