قوانین سخت‌گیرانه چین احتمالا برای هوش مصنوعی اپل دردسرساز می‌شوند

وال‌استریت ژورنال در گزارشی اختصاصی می‌نویسد نحوه‌ی ارائه‌ی اپل اینتلجنس در کشور چین نامشخص است، چون کشور چین قوانینی سخت‌گیرانه برای هوش مصنوعی دارد.

ظاهرا ارائه‌ی سرویسی که توسعه‌اش در آمریکا انجام شده، در کشور چین غیرممکن است؛ بدین ترتیب احتمال دارد که هوش مصنوعی ابری آیفون در کشور چین از سرورهای همان کشور استفاده کند.

چین قوانین متعددی برای نحوه‌ی استفاده از هوش مصنوعی مولد در نظر گرفته است و تمامی سرویس‌های هوش مصنوعی فعال در آن کشور باید مجوز اداره‌ی فضای سایبری چین را دریافت کنند. در حال حاضر صرفا به سرویس‌های چینی مجوز فعالیت داده می‌شود.

اپل برای ارائه‌ی هوش مصنوعی در چین باید با شرکت‌های فعال در آن کشور همکاری کند. فعلا مشخص نیست Private Cloud Compute چگونه در چین فعال خواهد شد.

اپل برای ارائه‌ی آی‌کلاد در چین مجبور شد با یکی از شرکت‌های دولتی آن کشور همکاری کند و گفته می‌شود که کلیدهای رمزنگاری آی‌کلاد در چین، در اختیار همان شرکت قرار دارد. اگر اپل بخواهد رویکرد مشابهی برای Private Cloud Compute در پیش بگیرد، احتمالا با انتقادهای زیادی مواجه خواهد شد.

اپل اینتلجنس برخی از پردازش‌ها را به‌صورت محلی و بدون نیاز به اینترنت انجام می‌دهد، اما پردازش‌های سنگین‌تر وابسته به سرورهای ابری هستند؛ آن دسته از پردازش‌های سنگین در آمریکا توسط ChatGPT انجام می‌شوند و ChatGPT در چین اجازه‌ی فعالیت رسمی ندارد.

بر اساس ادعای وال‌استریت ژورنال، اپل اخیرا با شرکت‌های بایدو و علی‌بابا و استارتاپ Baichuan AI وارد مذاکره شده است تا ازطریق آن‌ها، اپل اینتلجنس را وارد چین کند. 

4
نوشته قبلی

کارخانه تگزاس سامسونگ تا سال ۲۰۲۶ آماده نمی‌شود

نوشته بعدی

گوشی وان پلاس ایس ۳ پرو بدنه باریک و باتری غول‌پیکر خواهد داشت

پلاس 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید