کارخانه تگزاس سامسونگ تا سال ۲۰۲۶ آماده نمی‌شود

آمریکا پس از تصویب قانون CHIPS، درهای خود را به روی تولیدکنندگان پردازنده باز کرد تا در بازه‌ی زمانی مورد انتظارش، سهم بیشتری را در بازار جهانی پردازنده به دست آورد.

سامسونگ یکی از هشت شرکتی است که با دریافت ۶٫۴ میلیارد دلار بودجه، مراحل احداث کارخانه‌ای را در تگزاس آغاز کرد؛ فرآیندی که با وجود برنامه‌ریزی‌های قبلی، تا سال ۲۰۲۶ به سرانجام نمی‌رسد.

سامسونگ در کنار بودجه‌ی دریافتی از دولت آمریکا، سرمایه‌ی جداگانه‌ای را برای احداث کارخانه‌ی تگزاس در نظر گرفته بود. با وجود این، برنامه‌ریزی کره‌ای‌ها با سرمایه‌گذاری ۱۷ میلیارد دلاری هم‌خوانی ندارد.

بر اساس بیانیه‌ای که سامسونگ برای سایت San Antonio Express-News ارسال کرده، هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده‌ی ساخت‌وساز به‌عنوان سرمایه‌گذاری مازاد در نظر گرفته می‌شود؛ هزینه‌هایی که سامسونگ برای آنها برنامه‌ریزی نکرده بود و در روند احداث کارخانه‌ی تگزاس وقفه انداختند.

این اولین تأخیر سامسونگ در پروژه‌ی تگزاس نیست و در دسامبر ۲۰۲۳ (آذر و دی ۱۴۰۲) نیز این شرکت اعلام کرده بود که افتتاح کارخانه‌ی تگزاس تا سال ۲۰۲۵ به تعویق می‌افتد.

سامسونگ تاکنون جزئیاتی درباره‌ی پردازنده‌هایی که در کارخانه‌ی تگزاس تولید خواهد کرد، اعلام نکرده است؛ اما انتظار داریم که این پردازنده‌ها، مبتنی‌بر لیتوگرافی دو و چهار نانومتری باشند.

بر اساس گزارش‌های غیررسمی، تأخیر ایجاد شده در روند پروژه‌ی تگزاس و هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده، سامسونگ را مجبور کرده است که بودجه‌ی احداث کارخانه‌ی تگزاس را تا ۲۵ میلیارد دلار افزایش دهد.

بر اساس برنامه‌ریزی‌های سامسونگ، کارخانه‌ی تگزاس حدود ۱۷٬۰۰۰ هزار پرسنل خواهد داشت و با مدارس و دانشگاه‌های تگزاس برای کشف نیروهای مستعد همکاری خواهد کرد.

3
نوشته قبلی

بازی استارفیلد به‌صورت ۱۲۰fps روی ایکس‌باکس سری اس اجرا می شود

نوشته بعدی

قوانین سخت‌گیرانه چین احتمالا برای هوش مصنوعی اپل دردسرساز می‌شوند

2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 15 =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید