وکیل سابق اپل به‌جرم معاملات نهانی، ۱٫۱۵ میلیون دلار جریمه شد

بنابر گزارش رویترز، جین لواف، مدیر سابق قوانین شرکتیِ اپل، در دادگاهی به‌جرم انجام معاملات پنهانی در زمان فعالیتش در اپل مبلغ ۱٫۱۵ میلیون دلار جریمه شد. نقش اصلی لواف جلوگیری از معاملات نهانی کارمندان شرکت بود؛ با‌این‌حال، خودش مرتکب این جرم شد.

منظور از معاملات نهانی که لواف به آن محکوم شده، خریدوفروش سهام براساس اطلاعات محرمانه‌ی شرکت‌ها است. در این حالت، فرد نفوذی جزئیاتی درباره‌ی گزارش مالی منتشرنشده ارائه می‌دهد تا خودش یا بقیه براساس آن اطلاعات، خریدوفروش سهام را انجام دهند و سودهای کلانی به‌دست آورند.

لواف به‌دلیل جایگاه شغلی‌اش، به داده‌های مالی اپل قبل از عمومی‌شدن آن‌ها دسترسی داشت. در زمان‌هایی که اپل فراتر از انتظار تحلیلگران عمل می‌کرد، او قبل از انتشار گزارش مالی سراغ خرید سهام شرکت می‌رفت. همچنین، در زمان‌هایی که اپل عملکرد مناسبی نداشت، او بخشی از سهام را می‌فروخت.

لواف درمجموع ۲۷۷٬۰۰۰ دلار ازطریق معاملات نهانی سهام اپل به‌دست آورد و به‌گفته‌ی خودش، از ضرر ۳۷۷٬۰۰۰ دلاری‌ جلوگیری کرد. سال گذشته، او به ۶ فقره کلاه‌برداری مالی ازطریق معاملات نهانی اعتراف کرد و علاوه‌بر جریمه مالی سنگین باید چهار سال آزادی مشروط را نیز بگذراند. او در سال ۲۰۱۸ با نظر مدیران ارشد اپل از این شرکت اخراج شد.

هرچند لواف و وکیلش بعضی از حکم‌های دادگاه را به‌طور کامل نپذیرفتند،‌ بنابر استدلال دادگاه، چون او از دانشگاه معتبر حقوقی فارغ ‌التحصیل شده است و حدود ۱۳ میلیون دلار دارایی دارد، به قوانین به‌طور کامل آشنا است. 

گلکسی
نوشته قبلی

آپدیت امنیتی نه‌چندان جدید سامسونگ برای گلکسی A03s منتشر شد

نوشته بعدی

اپل بالأخره با ورود فروشگاه بازی اپیک‌گیمز به اپ‌استور اروپا موافقت کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 7 =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید