خودروساز چینی از ربات انسان‌نما با سیستم‌عامل HarmonyOS استفاده می‌کند

گفته می‌شود شرکت چینی Nio، تولیدکننده‌ی خودروهای الکتریکی، امکان به‌کارگیری ربات‌های انسان‌نما در خطوط تولید خود را بررسی می‌کند. گزارش اخیر نشان داد که Nio ربات Kuavo را که توسط Leju Robotics توسعه یافته است، مورد آزمایش قرار خواهد داد.

ربات انسان‌نمای Kuavo اولین ربات قدرت‌گرفته از سیستم‌عامل HarmonyOS است که توسط هواوی در کنفرانس توسعه‌دهندگان HDC 2024 معرفی و قابلیت‌های آن در بخش صنعتی و خانگی به‌نمایش گذاشته شد.

Nio اولین خودروسازی نیست که در حال بررسی استفاده از ربات‌های انسان‌نما در خطوط تولید است، اما به‌نظر می‌رسد که جزء شرکت‌های پیشتاز در این زمینه محسوب می‌شود.

پیش از آزمایش Kuavo، ربات دیگری به نام Walker S که توسط شرکت UBTech Robotics ساخته شده بود، در فوریه‌ی ۲۰۲۴ (بهمن و اسفند ۱۴۰۲) در یکی از خطوط تولید Nio آموزش دید. این اولین مورد آموزش عملی برای ربات Walker S در محیط کارخانه‌ی تولید خودرو بود و از آن در بخش کنترل کیفیت، مانند ارزیابی قفل درها و کمربند ایمنی استفاده شد.

پیش از این یی پنگ، سرپرست بخش ربات‌های انسان‌نما در شرکت Nio، دو حوزه‌ی اصلی رویکرد این شرکت درباره‌ی ربات انسان‌نما را شرح داد که شامل نصب بازوهای رباتیک انسان‌نما در فضاهای بسته و انجام چندوظیفگی از طریق ارتباط ۵G و الگوریتم‌های بینایی ماشین و استفاده از ربات‌های انسان‌نما در برخی فرایندهای کنترل کیفیت بود.

هوا
نوشته قبلی

دستگاه تصفیه هوای جدید شیائومی معرفی شد

نوشته بعدی

پلی‌استور به‌زودی امتیاز اپ‌ها را به تفکیک نوع دستگاه نشان می‌دهد

پلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید