هوش مصنوعی گوگل باز هم جنجال آفرید

چت‌بات‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی می‌توانند ابزار مفیدی برای دریافت پاسخ‌های سریع یا انجام کارهای پیچیده باشند. به‌هرحال، این ابزارها همواره مستعد توهم‌زدن نیز هستند و اکنون چت‌بات گوگل جمنای به‌دلیل باگی جدید متن‌های عجیب تولید می‌کند.

درطول چند روز گذشته برخی از کاربران چت‌بات جمنای گوگل با مشکلی جدید مواجه شده‌اند؛ چت‌بات مذکور متن‌های بی‌معنی ارائه می‌دهد. این متن‌ها در برخی موارد شامل تکرار یک‌سری کلمات یا عباراتی می‌شوند که با طولانی‌ترشدن متن، بی‌ربط‌تر شده و با کاراکترهای عجیب‌و‌غریب پُر می‌شوند. پاسخ‌های چت‌بات طولانی هستند و در برخی موارد هیچ ارتباطی با سؤال کاربر ندارند. برخی از کاراکترها نیز نشان می‌دهند خروجی شامل تعدادی توکن‌ با فرمت‌بندی نامناسب است و به‌همین دلیل عملاً خواندن پاسخ غیرممکن می‌شود.

gemini wrong answer 2

علت این پاسخ‌های عجیب گوگل جمنای مشخص نیست اما مشاهده‌ی چندین مورد از آن در ردیت فقط در هفته‌ی گذشته، به‌وضوح نشان می‌دهد این مورد درواقع مشکل جدیدی محسوب می‌شود و به‌احتمال زیاد از گوگل نشأت می‌گیرد.

نکته‌ی عجیب دیگر درمورد باگ چت‌بات جمنای این است که برخی از پاسخ‌های بی‌معنی آن با کلمات Full یا Full bor شروع می‌شوند. این مشکل در هر دو نسخه‌ی وب و موبایل چت‌بات مذکور مشاهده شده است.

های تاشو سامسونگ 1
نوشته قبلی

مشخصات باتری گلکسی زد فلیپ ۶ مشخص شد

نوشته بعدی

رقابت زوم در دوربین گوشی‌ها را وارد سطح جدیدی میشود

1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید