ایلان ماسک شکایتش از OpenAI را پس گرفت

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس‌اکس، شکایت خود را علیه OpenAI و مدیرعامل آن یعنی سم آلتمن، پس گرفت. ماسک مدتی قبل OpenAI را به نقض قرارداد و دورشدن از مأموریت اولیه‌اش یعنی توسعه‌ی هوش مصنوعی به نفع بشر، متهم کرده بود؛ پرونده‌ای که بدون اعلام نظر نهایی و بدون امکان طرح مجدد شکایت، مختومه شد.

تصمیم ماسک برای پس گرفتن شکایت که در فوریه‌ی سال جاری (بهمن و اسفند ۱۴۰۲) در دادگاه ایالتی کالیفرنیا ثبت شد، فقط یک روز پیش‌از جلسه‌ی دادرسی برنامه‌ریزی‌شده‌ای صورت گرفت که در آن، قاضی درخواست OpenAI را برای رد شکایت بررسی می‌کرد. این اتفاق همچنین فقط یک روز پس‌از تهدید عجیب ماسک مبنی‌بر ممنوعیت استفاده از محصولات اپل در شرکت‌هایش درصورت ادغام فناوری OpenAI در سیستم‌عامل گوشی آیفون، آیپد و مک رخ داد.

پرونده‌ی شکایت ماسک علیه OpenAI با مشکلاتی روبه‌رو شد زیرا ادعای ماسک، نقض قراردادی است که اساساً وجود ندارد. در شکایت او به توافقنامه‌ی تأسیس اشاره شده است اما چنین سندی به‌عنوان مدرک وجود ندارد. ازطرفی ادعای نقض قرارداد نشان می‌دهد توافقنامه‌ی تأسیس صرفاً توافقی کلی بر اساس چند ایمیل بوده است.

OpenAI پس‌از شکایت ماسک، ادعاهای او را رد کرد و گفت این میلیاردر قصد داشت با ادغام OpenAI و تسلا، کنترل کامل سازمان را به‌دست بگیرد. استارتاپ مذکور همچنین تأکید کرد که هیچ قراردادی با ماسک وجود ندارد.

کوک
نوشته قبلی

چهار ایالت دیگر به پرونده آمریکا علیه انحصارگرایی اپل ملحق شدند

نوشته بعدی

لایت‌فون ۳ گوشی با نمایشگر سیاه و سفید رونمایی شد

فون 3 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید