بازی استارفیلد به‌صورت ۱۲۰fps روی ایکس‌باکس سری اس اجرا می شود

استارفیلد یک بازی نقش‌آفرینی فضایی است. این بازی جدیدترین ساخته‌ی استودیوی بازی‌سازی Bethesda، خالق مجموعه‌های موفق The Elder Scrolls و فال‌اوت است. اما به عقیده‌ی بسیاری از گیمرها، مشکل این است که استارفیلد تنها با فریم‌ریت قفل‌شده‌ی ۳۰ فریم‌برثانیه قابل اجرا بود.

به گزارش Fuzion Xbox Testing در یوتیوب، بتسدا قابلیت‌های جدیدی را برای بازیکنان ایکس‌ باکس از جمله ویژگی‌ای جدید به همراه گزینه‌هایی برای فریم‌ریت بدون محدودیت، ۶۰ و ۴۰ فریم‌برثانیه معرفی کرد. با این حال، گیمرهای کنسول ایکس‌باکس سری اس هیچ ویژگی جدیدی دریافت نکردند.

با اینکه Bethesda هنوز رسماً از فریم‌ریت‌های بالاتر پشتیبانی نمی‌کند، اما گیمرها می‌توانند این بازی را با فریم‌ریت ۶۰ و حتی ۱۲۰ هرتز تجربه کنند. در ۲۰ خرداد، تعدادی ماد (mod) برای استارفیلد منتشر شد که به گیمرها امکان می‌دهند با کاهش تنظیمات مختلف، فریم‌ریت بازی را به سطوحی که پیش از این دست‌یافتنی نبود، برسانند.

starfield 120 fps xbox series mods
لیست مادهای منتشر شده برای استارفیلد

با فعال کردن مادها، علف‌ها به طور کامل حذف می‌شوند و وضوح بازی به وضعیتی شبیه به ۷۲۰p افت می‌کند. نورپردازی بازی نیز به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد. این تغییرات در شهرها و برای هر دو کنسول محسوس هستند.

ماد اینکویزیتور (یکی از ماد‌های منتشر شده) فریم‌ریت را به ثبات ۶۰ فریم‌برثانیه می‌رساند. اما سایر مادهای منتشر شده، مانند حذف علف‌ها و تنظیمات عملکرد، باعث افت کیفیت بصری بازی می‌شوند.

با فعال کردن مادها برای رسیدن به نرخ ۱۲۰ فریم‌بر‌ثانیه، باید قید جزئیات گرافیکی بازی را بزنید. همچنین مادها، قابلیت دریافت دستاوردهای بازی را غیرفعال می‌کنند؛ در صورتی که تغییر جلوه‌های بصری نباید باعث غیرفعال شدن دستاوردها شود.

مادهایی که به صورت رسمی قابل خرید هستند، توسط Bethesda و به عنوان بخشی از برنامه‌ی تاییدشده‌ی سازندگان استودیوی بازی، به طور ویژه مدیریت می‌شوند و با استفاده از آن‌ها دسترسی به دستاورد‌های بازی مسدود نمی‌شود. 

1
نوشته قبلی

جایگاه هواوی در بازار تراشه‌های سرور چین تحکیم شده است

نوشته بعدی

کارخانه تگزاس سامسونگ تا سال ۲۰۲۶ آماده نمی‌شود

4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید