آمازون کسب‌و‌کار ربات‌های تجاری Astro را بازنشسته می‌کند

آمازون رسماً اعلام کرد که از تاریخ ۲۵ سپتامبر (۴ مهر) پروژه‌ی آسترو را بازنشسته خواهد کرد و مبلغ ۲٬۳۵۰ دلار را بابت هزینه‌ی ربات به‌اضافه‌ی اعتبار ۳۰۰ دلاری، به خریداران پرداخت می‌کند.

مشخص نیست چه تعداد از ربات‌های تجاری Astro از زمان راه‌اندازی در نوامبر ۲۰۲۳ (آبان و آذر ۱۴۰۲) تاکنون فروخته شده‌اند، اما لیندو سنت‌آنجل، معاون ارشد مهندسی سخت‌افزار آمازون، می‌گوید: «با توجه به پیشرفتی که در حوزه‌ی رباتیک خانگی داریم، باید منابع‌مان را روی آن متمرکز کنیم.»

آمازون در بیانیه‌ای که برای سایت ورج ارسال کرده است می‌گوید: «ما کاملاً به ارائه‌ی راهکارهای رباتیک در مصارف خانگی اعتقاد داریم. برای افزایش سرعت پیشرفت و تحقیقات مستمر… تصمیم گرفته‌ایم که پشتیبانی از آسترو برای کاربری تجاری را محدود کنیم.»

ربات خانگی آسترو هنوز به‌عنوان محصولی آزمایشی شناخته می‌شود و صرفا به‌صورت محدود در دسترس قرار می‌گیرد. در سال ۲۰۲۳ قیمت آسترو نسبت‌به قیمت ۱,۴۴۹.۹۹ دلاری اولیه‌ی آن، حدود ۱۵۰ دلار افزایش یافت.

آمازون با ارسال ایمیل به مشتریان ربات تجاری آسترو، ضمن وعده‌ی بازپرداخت هزینه‌ی ربات، نوشت: «بهتر است ربات و لوازم جانبی آن را از طریق برنامه‌ی Amazon Recycling بازیافت کنید. آمازون هزینه‌های مرتبط با حمل و بازیافت را پوشش می‌دهد.»

پیکسل
نوشته قبلی

گوشی پیکسل ۹ احتمالا اثر انگشت را حتی هنگام خیس‌بودن دست تشخیص خواهد داد

نوشته بعدی

گوگل احتمالا پیکسل‌های تولیدشده در هند را وارد بازار آمریکا و اروپا می‌کند

پیکسل 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − ده =

سبد خرید
ورود به حساب کاربری

یا

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید